SeaTime

קורס סקיפרים ביוון

קורס סקיפרים ביוון

כללי 

קורס סקיפרים ביוון הוא ספינת הדגל (אין ביטוי מתאים יותר !!) של מועדון Sea Time. הוא מרכז את כל העקרונות שמנחים אותנו מאז הקמת המועדון: שילוב מושלם של הנאה ולימוד שייט.

נתחיל משורת המחץ: תוך שבוע, גם ללא כל ניסיון או רקע ימי, תלמדו להיות סקיפרים ותקבלו תעודת הסמכה בינלאומית אשר תאפשר לכם לשכור יאכטה בחו”ל. התעודה מונפקת ע”י אחד מארגוני השייט המובילים בעולם : International Yacht Training, אותו אנחנו מייצגים בישראל.

ועכשיו לדובדבן: הלימוד מתבצע תוך בשבוע על יאכטה באיי יוון, חלקת גן עדן ההופכת את הקורס לחופשה חלומית ולחוויה בלתי נשכחת.

הקורס מיועד לכל מי שחלם אי פעם להפוך לסקיפר במטרה להשיט יאכטה בחו”ל, וזאת מבלי לעבור את המסלול המורכב של קבלת רישיון ישראלי (משיט 30). מאידך, הקורס יהווה קרש קפיצה רציני ביותר לסקיפרים אשר יחליטו בכל זאת להמשיך לרישיון משיט 30, שכן קיימת חפיפה גדולה מאוד בנושאים.

למטרה זו בדיוק פיתח מועדון Sea-Time קונספט מהפכני וחדשני: קורס סקיפרים ביוון.

מועד הקורס

הקורסים מתקיימים בכל שנה בחודשים אפריל-אוקטובר, ניתן להצטרף לאחד מהמועדים הקבועים מראש או למועד פרטי אם יש לכם קבוצה של תלמידים.
ההרשמה למועדי חודש מאי ויוני בעיצומה, נותרו מקומות בודדים.

מטרת קורס סקיפרים ביוון

להקנות תוך שבוע, הן את הידע המעשי והעיוני, והן את המיומנויות הדרושות כדי להשיט יאכטת מפרש בשייט חופי.

אבל המטרה האמתית היא לגלות את הים וליהנות ממנו, על זה אנחנו לא מוותרים באף אחד מהקורסים שלנו…

מבנה קורס סקיפרים ביוון

כחודש וחצי לפני ההפלגה ניפגש במרינה תל אביב להכרות של הצוות, הסבר על הקורס וגם נתאם לנו 2 מפגשים של 3 שעות על יאכטה במרינה תל אביב, כדי ללמוד את הבסיס עוד לפני הנסיעה ליוון. במקביל, כל תלמיד מכין את עצמו לקראת הקורס באמצעות חוברת הלימוד שלנו, כדי לעלות על היאכטה ביוון כאשר רוב היעד התאורטי כבר נקרא ונלמד. 

נפגשים באתונה, עושים קניות (מומלץ הרבה בירה ,אוזו, גבינת פטה וזיתי קלמטה) ולומדים את תהליך קבלת היאכטה מחברת ההשכרה ואיך מכירים יאכטה חדשה. כבר באותו יום או למחרת בבקר יוצאים לכיוון האיים הסרוניים.

בכל יום עוגנים באי, במפרץ או בכפר דייגים אחר (המסלול נקבע בהתאם לתנאים או לפנטזיה של הסקיפר התורן ושל הצוות באותו היום) . נגלה מקום חדש, אנשים חדשים, טברנות ומטעמים יווניים.

לימוד עיוני ומעשי משולב תוך הקפדה על המקצוענות, אבל מבלי לשכוח שאנו מטיילים בגן עדן ובאנו גם ליהנות.

הדגש לאורך כל הקורס הוא על הכשרת כל תלמיד והבאתו לרמה שבה יוכל לשכור ולהשיט יאכטה לבד בחו”ל עם המשפחה או עם חברים.

היות ואנחנו בחופשה, אנחנו לא פוסחים על אתרים מעניינים בדרך, כמו למשל ביקור באמפיתאטרון ב-Epidhavros , בעל האקוסטיקה הטובה בעולם, טיול יפה באי POROS ועוד ועוד איים מדהימים.

תוכן הקורס

החלק התאורטי:

כל תלמיד יקבל חוברת מקצועית, מעמיקה ומושקעת הכוללת את כל החומר התיאורטי הנדרש המוצג באופן ברור ומובנה. חומר הלימוד:

  • ימאות – הכרת היאכטה, חוקי דרך, מושגים בסיסיים, עגינה, חבלים, מקרים ותגובות.
  • מכונה – הכרת המנוע, תפעול תקלות, סוגי משאבות, מכלולי המנוע.
  • ניווט מכשירים – הכרת מכשירי הניווט האלקטרוניים השונים ביאכטה.
  • ניווט חופי – הכרת המפה הימית, מציאת מיקום בים, ניווט ותכנון מסלול.

כשבועיים-שלושה אחרי חזרתנו ארצה מיוון, כל תלמיד יתבקש לעבור מבחן עיוני מקוון הכולל את החומר העיוני שנלמד. כל החומר נמצא בחוברת הלימוד וכל תלמיד יקבל בנוסף מבחני תרגול כדי להתכונן היטב.

החלק מעשי:

חשוב להדגיש ולהזכיר כי להבדיל מקורס שייט אחר, הלימוד המעשי מתבצע למעשה 24 שעות ביום עם מדריך צמוד, שכן גם נושאים כגון חיבור לחשמל או למים זורמים במרינה, איך לתפעל סירת גומי במפרץ בלילה, הם נושאים אשר יילמדו והם לא כלולים בסילבוס של קורס שייט רגיל בישראל. בכל יום, תלמיד אחר משמש כסקיפר תורן והוא אחראי לכל מכלול הפעולות הנדרשות מהתפקיד. הנושאים ה”קלאסיים” אשר יילמדו הם:

  • הפלגה באמצעות מפרשים
  • תמרון היאכטה במרינה באמצעות מנוע
  • עגינה
  • ניווט חופי וניווט מכשירים
  • בחירת מסלול

על מנת לעמוד בדרישות המעשיות של הקורס, כל תלמיד צריך לבצע מספר  מטלות במהלך השבוע ויוכל לעקוב אחר בביצוען בעזרת צ’ק ליסט מפורט אשר יקבל לידיו בתחילת הקורס.

תעודות ורישיונות

לאחר עמידה בכל דרישות הקורס, עיוניות ומעשיות, תקבלו שתי תעודות מטעם איגוד השייט IYT:

 

 

 

 

דילוג לתוכן